nedjelja, 8. lipnja 2014.

HNK-Gorica II vs. NK-Dugo Selo, 08.06.2014. (11:15h), 26.kolo 1.ŽNL - 2:1(1:0)

Okrunili smo ovaj dio sezone još jednom pobjedom za kraj 2:1.
Pobjeda je naravno posvećena treneru....
Teška i napeta utakmica protiv odlične ekipe Dugog Sela koja je iako izgubila, zahvaljujući svojim mlađim pionirima osigurala vodeće mjesto u skupnom poretku, a time i izborila kvalifikacije za viši rang. Naravno velike čestitke NK-Dugom Selu!
Utakmica je bila očekivano čvrsta te je ekipa gostiju na samom početku pritisula te već u 2.min. zaprijetila našem golu, ali Debijađi je siguran. Kako je vrijeme odmicalo uspjeli smo reducirati njihov pritisak te u 8.min. odličan šut Krizmanića s 18m brani vratar gostiju. U 10.min.odlična prilika ekipe Dugog Sela čiju loptu naš igrač u zadnji tren izbija s gol linije. U 12.min. Posavec D. odličnom loptom izbacuje Krizmanića u for, te on time prolazi gostujuću obranu i zabija za vodstvo od 1:0. U 15.min. šut Žordića brani vratar gostiju. Obzirom da je zbog vrućine bilo teško igrati sudac nakon toga igraće šalje na osvježenje. Nakon osvježenja počeli smo bolje kontrolirati igru te smo do kraja poluvremena imali tri šuta u okvir gola gostiju no u sva tri pokušaja siguran je njihov vratar. Redom su šutirali Brzović u 19.min, Borovac u 28.min, te Brzović u 30.min. U 2.poluvremenu u 36.min. velika gužva pred našim golom gdje loptu izbijamo u korner, a gosti nakon kornera loptu šalju preko gola. U 40.min. odlična obrana Debijađija s 5m. U 41.min šut Krizmanića, te u 45.min. šut Posavec P. brani vratar Dugog Sela. Izjednačenje stiže u 46.min., nitko ne izlazi u blok igraču gostiju te isti neometano šutira i pogađa za 1:1. Tu se tenzije malo podižu te svaka ekipa želi pobjedu. U 48.min. Posavec P. iz slobodnjaka sa 18m pogađa živi zid od kojih se lopta odbija u korner. Ekipa gostiju u 59.min. ne koristi čistu gol-priliku, lopta prolazi uz samu vratnicu. Samo minutu kasnije sličnu priliku propušta Meić čija lopta prolazi već pored vratara, ali i uz samu vratnicu. Pokušaji se redaju malo na jednu pa na drugu stranu, u 61.min. nakon odličnog dodavanja Kopilovića, šut Posavca brani vratar. Odmah nakon toga u 62.min.šut Krizmanića odlazi preko vratnice. U 63.min.odlična obrana Debijađija. U 64.min. za vodstvo od 2:1 zabija Sedlarić nakon odličnog proigravanja Kopilovića. U 66.min. Agoun iz slobodnjaka sa 18m loptu šalje pored vratnice, a u zadnjoj minuti gosti dva puta loptu šalju pored naše vratnice. Još jednom čestitke za obje ekipe!

SASTAV: Jan Paolo Debijađi, Agoun T, Vranić F.(od 26.Šestak B.), Žordić B.(od 66.Petrović J.)Skok S, Borovac T.(od 49.Sedlarić F.), Posavec P, Posavec D,
Brzović F.(od 58.Kopilović L.), Meić N.(od 62.Trumbetaš M.), Krizmanić K.

KLUPA:  Šestak B, Kopilović L, Tomić D, Petrović J, Trumbetaš M, Sedlarić F.
NE NASTUPAJU: Lugarić A, Vidak M, Mandić A, Đurašin M.

STRIJELCI: 1:0 Krizmanić K.(12.min.), 1:1 Ivanić.(46.min.), 2:1 Sedlarić F.(64.min.).

Razmotrimo ovaj dio sezone i jesenski; moramo biti prezadovoljni rezultatima:
  -jesenski dio u prvih 13 utakmica:
           gol-razlika 41:35 sa 4 pobj, 2 nerj. i 7 poraza (14 bodova),
  -proljetni dio u prvih 13 utakmica:
           gol-razlika 48:11  sa 10 pobj, 2 nerj. i 1 poraz (32 bodova).