nedjelja, 1. rujna 2013.

HNK-Gorica vs.NK-Bistra, 01.09.2013. (11.30h) 1.kolo 1.ŽNL - 2:4(1:1)

Poraz za početak sezone protiv fizički jače ekipe NK-Bistre sa 2:4(1:1).
Danas smo nasuprot sebe imali vrlo čvrstog protivnika s kojim smo se jako dobro nosili. U 1.poluvremenu tehnički smo bili jako dobri te smo sigurno ostavili i bolji dojam što se igre tiče. Igra ekipe NK-Bistre temeljila se uglavnom na kontrama i dugim loptama kojima su pokušavali izbaciti našu zadnju liniju, u ćemu su u par navrata tijekom utakmice i uspjeli. U 1.poluvremenu možemo žaliti što nismo uspjeli zabiti koji gol više jer smo imali prilično propuštenih prilika, Meić dva promašena slobodnjaka (5.i 27.min) te Krizmanić u 21.min. gdje je nakon slobodnjaka lopta prošla tik uz samu vratnicu. U 19.min gosti ruše Krizmanića u svome 16-ercu te sa bijele točke gol promašuje Borovac. Ipak u 23.min. uspjevamo svoj trud okruniti pogotkom za 1:0 odličnim udarcem Krizmanića sa 16m pod samu vratnicu. Vodstvo nije dugo trajalo te na 1:1 gosti izjednačuju u 30.min preko odličnog Rešetara nakon duge lopte preko naše obrane. Gosti su u 1.dijelu imali samo još jednu priliku i to u 8.min. kad nakon kontre promašuju gol.
U 2.poluvremenu u 40.min iz slobodnjaka sa cca.18m Dragun zabija za 1:2 pod samu vratnicu. Vraćamo se u 43.min golom Šestaka, koji nakon ubacivanja glavom zabija za 2:2. Nakon toga počinje čvršća i grublja igra, tenzije se dižu te se gubi naša lepršavost! U 47.min Rešetar nakon kontre prebacuje našeg vratar koji je izašao na rub 16-erca za 2:3. U 48.min, za 2:4 ponovno danas raspoloženi Rešetar. Mi smo u 2.dijelu imali još nekoliko odličnih propuštenih prilika, a Bistri je poništen gol iz zaleđa.
U svakom slućaju treba našim momcima čestitati na odličnoj igri i borbenosti. A, u buduće se ne smijemo prepustiti tenzijama kao u 2.dijelu, jer je nakon toga i prestala naša igra, i to odlična igra koju smo do tada imali. OVO JE BILO JEDNO VELIKO ISKUSTVO ZA SVE.....MOŽEMO SE NOSITI SA SVIMA!
Sljedeći vikend idemo u Vrbovec po pobijedu!!!

SASTAV: Jan Paolo Debijađi, Meić NŽordić B.(od 55.Petrović J.), Skok S.(od 36.Vranić F.), Đurašin M.(od 59.Stipić M.), Krizmanić K, Šestak B.(od 67.Vidak M.), Brzović F, Borovac T.(od 66.Kopilović L.), Mandić A.(od 36.Agoun T.), Sedlarić F.(od 48.Trumbetaš M.).

KLUPA: Vranić F, Agoun T, Stipić M, Petrović J, Kopilović L, Vidak M, Trumbetaš M.

STRIJELCI: 1:0 Krizmanić K.(23.min.), 1:1 Rešetar(30.min.), 1:2 Dragun(40.min.), 2:2 Šestak B.(43.min.), 2:3 Rešetar(47.min.), 2:4 Rešetar (48.min.).