utorak, 8. listopada 2013.

HNK-Gorica vs.NK-Zrinski, 08.10.2013. (11.30h), 7.kolo 1.ŽNL - 3:4(3:1)

Nažalost smo izgubili skoro dobivenu utakmicu rezultatom 3:4(3:1).
Utakmica preokreta, sa tri žuta kartona gostiju i udaljavanjem gostujućeg trenera sa klupe.... U utakmicu smo ušli odlično, neovisno o izostancima nama tri vrlo važna igrača (Borovac, Krizmanić i Skok). 1.poluvrijeme dominiramo i vodimo igru. Zadnja linija odlična i sigurna, vezna linija funkcionira. U 9.min. nakon kornera najviši u skoku je Agoun, koji glavom spušta loptu a Šestak B. ju posprema u mrežu za 1:0. U 14.min. Posavec P. šutira loptu koja se od gostujućeg igrača odbija u gol za 2:0. U 27.min. odlična prilika Posavec D. nakon proigravanja Mandića, no vratar gostiju brani. U 28.min. gosti dobivaju 1.žuti radi grubog prekršaja nad Posavec P. na centru igrališta. U 30.min. nakon gužve pred našim golom najbolje se snalaze gosti te smanjuju na 2:1 iz prve ozbiljnije prilike na utakmici. U 35.min. Šestak B. zabija za 3:1 iz penala nakon prekršaja nad Brzovićem. Tim rezultatom završava poluvrijeme. U 2.poluvrijeme ulazimo malo lošije, odnosno gosti ulaze žustrije i grublje. U 37.min. Brzović ne uspjeva realizirati 1 na 1 s vratarom, vratar odbija loptu. Nakon 40.min. osjeća se umor naših igrača koji su do tada igrali odlično i borbeno, te stoga ne čudi njihov umor. Vidi se da  u veznom redu nedostaje snage te da fizički jači gosti svojom grubljom igrom preuzimaju inicijativu. U 44.min. gosti šutiraju pored vratnice, a u 46.min. iz slobodnog udarca gdje lopta prolazi kroz igrače zabijaju za 3:2. Atmosfera se zahuktava, što verbalnim napadima gostujućih igrača prema našima, tako i fizičkim nasrtajima. U 51.min. primamo naivan gol za 3:3. U 53.min. sudac dijeli 2.žuti karton gost.igraču radi neprestanih prigovaranja. Sada dolazi na vidjelo koliko nam fale odsutni igrači, jer trener nema dovoljno široku klupu da bi mogao kombinirati igrače te pojačati napad kojeg jednostavno nema. U 57.min. Meić seli u špicu. U 58.min. sudac daje gost.treneru prvo upozoranje jer neprestano gestikulira na sudačke odluke, a samim time potiče svoje igrače na nedolično i vulgarno ponašanje. U 62.min. gosti dobivaju 3.žuti karton radi grubog faula, a u 66.min. zabijaju za 3:4. Sudac produžuje utakmicu 4 min. ali mi jednostavno više ne uspijevamo zabiti. Promašene tri prilike Agouna u 72.i 73.min, da bi u 73.min. sudac udaljio gost.trenera sa klupe. Teško je reči što se desilo s našim dečkima..., ali neka i dalje ostanu ovako fini i pristojni kakvi zaista i jesu. Niste nas osramotili niti svojom igrom, niti svojim ponašanjem! Ovaj poraz je sastavni dio nogometa, treba ga ćim prije zaboraviti! Neka dečki i dalje igraju kao i u prvom poluvremenu gdje se ni u kojem trenutku nije vidjelo da su mlađi i fizički slabiji...

SASTAV: Jan Paolo Debijađi(od 36.Zagorac I.), Vranić F, Meić N, Žordić B.(od 67.Petrović J.), Agoun T, Mandić A.(od 52.Trumbetaš M.), Šestak B.(od 67.Kopilović L.), Posavec D, Brzović F, Sedlarić F, Posavec P.

KLUPA: Petrović J, Trumbetaš M, Kopilović L, Zagorac I.

STRIJELCI: 1:0 Šestak B.(9.min.), 2:0 Posavec P.(14.min.), 2:1 Roso(30.min.), 3:1 Šestak B-11m(35.min.), 3:2 Zrinjan(46.min.), 3:3 Zrinjan(51.min.), 3:4 Pinculić(66.min.).