subota, 5. listopada 2013.

NK-Sava (S) vs. HNK-Gorica II, 05.10.13. (11.30h), 6.kolo 1.ŽNL -1:3(0:2)

=Prvi dojmovi naših trenera Perice Vidaka i Damira Grlića iz Češke! - "KLIKNI"
Hrabra igra i gostujuća pobijeda protiv fizički jačeg protivnika rezultatom 1:3(0:2)!
Izgleda da se u glavama naših igrača nešto pokrenulo jer u ovu utakmicu su ušli potpuno neopterećeno, hrabro i odlučno, iako su znali da gostuju kod ekipe koja do sada nije imali niti jedan poraz, odnosno ekipe koja je starija i fizički jača. Naša je ekipa pokazala kvalitetu i hrabrost!
Trener Vidak odlično je posložio našu ekipu te je sa tri stopera u zadnjoj liniji domaćinu zatvorio prilaze našem golu. Domaćin je uglavnom pokušavao dugim loptama doći do našeg gola. Treba pohvaliti i vezni red koji nije dugo držao loptu u nogama jer je brzim pasovima nadoknadio svoj fizički nedostatak. Sve u svemu dečki su uspjeli u djelo pretvoriti sve što im je trener rekao. Već u 3.min. Agoun iz slobodnog udarca prebacuje gol. U 11.min. Brzović s vrha šesnaesterca odlično šutira lijevom nogom no vratar domaćina odlično brani. Naš pritisak se isplatio već u 14.min. kada Krizmanić na dodavanje Brzovića zabija za 0:1. U istoj minuti Krizmanić ne koristi izlazak 1 na 1 sa vratarom domaćina. U 21.min. vratar brani šut Krizmanića iz slobodnog udarca. U 25.min. Krizmanić zabija za 0:2 i to na dodavanje Šestaka nakon odličnog poigravanja Posavca P. U 31. Posavec D. šutira pored samog gola. Domaćin u ovom dijelu prijeti u zadnjim minutama, jednom iz slobodnjaka a drugi put šutira pored same vratnice. U 2.dio ne ulazimo tako dobro te nam domaćin stvara fizički pritisak. U 38.min. odlična obrana Debijađija a u 40.min. zabijaju za 1:2. Pritisak traje negdje do 42.min. gdje domaći igrač dobija žuti karton nakon prekršaja nad Posavec P. Agoun iz slobodnjaka šutira preko gola. Za 1:3 zabija Posavec P. iz slobodnog udarca sa 18m kroz zid u desni donji kut gola. Do kraja nižemo još nekoliko prilika, prilika Krizmanića, Posavec D, Sedlarić te Žordića. A u zadnjoj minuti sudac nam poništava gol Posavec D radi zaleđa. U 2.dijelu domaći igrači počeli su jako grubom igrom te verbalnim psovkama izbaciti naše igrače iz takta, ali u tome ne uspjevaju. Danas su naši bili ODLIČAN TIM koji podržava jedan drugog!
Još samo jedna opaska na suca koji nam je tijekom utakmice sudio barem 15-tak zaleđa......

SASTAV: Jan Paolo Debijađi(od 62.Zagorac I.), Vranić F.(od 65.Petrović J.)Žordić B, Skok S, Agoun T, Krizmanić K.(od 67.Trumbetaš M.), Šestak B.(od 58.Sedlarić F.), Posavec D, Brzović F, Borovac T.(od 66.Mandić A.), Posavec P.

KLUPA: Petrović J, Sedlarić F, Trumbetaš M, Mandić A, Zagorac I.

STRIJELCI: 0:1 Krizmanić K.(14.min.), 0:2 Krizmanić K.(25.min.), 1:2 Andrić(40.min.), 1:3 Posavec P.(46.min.).