nedjelja, 13. travnja 2014.

NK-Samobor vs.HNK-Gorica II, 13.04.2014. (16:30h), 18.kolo1.ŽNL- 1:0(0:0)

Minimalan poraz rezultatom 1:0.
Nije sramota izgubiti utakmicu od ekipe koja u ovoj sezoni nije pretpjela niti jedan poraz, koja je do sada (u 18 utakmica) zabila 103 gola a primila tek 4, koja je sastavljena od igrača 99.godišta, te koja je od naše ekipe po igraču starija od 1 do 1.5 godina. Mi smo u utakmicu ušli bez naboja, nekako pospano, te se 1.poluvrijeme pretežno igralo na našoj polovici. Moramo priznati da je ekipa Samobora bila moćnija u sredini terena te nam je stvorila nekoliko neprilika pred našim golom. 2,3 promašaja domaćina te 2 odlične obrane našeg vratara Debijađija koji je u 27.min. odličnom reakcijom vrhom prstiju loptu skrenuo u korner, a u 35. obranio slobodnjak s vrha 16terca. U 1.dijelu imali smo odličnu priliku u 25.min. kad nam nakon kornera iz gužve pred vratima domaćina, domaći vratar brani priliku za gol. U 2.poluvrijeme ulazimo bolje te u 42.min. Posavec P. šutira preko gola. U 50.min. odlična obrana Debijađija. Nakon toga možemo žaliti radi dvije odlične, moglo bi se reči 100%tne prilike, koje propuštamo. U 56.min. Meić se probija desno prema 16tercu, loptu šalje lijevo na slobodnog Brzovića kojemo lopta u trenutku šuta nespretno odskaće, te prolazi pored gola. Dvije minute kasnije u 58.min. brza kontra Brzovića na Meića koji juri 1 na 1 prema golu domaćina, ali mu istrčali vratar brani šut. U 62.min. sudac sudi jedanaesterac za domaćina iz kojeg primamo gol za 1:0. Možda pomalo sporna situacija jer neznam radi čega sudac zapravo sudi najstrožu kaznu,...ali to sad više nije važno. U 65.min. ponovno promašujemo "zicer". Borovac odlično loptu šalje na Brzovića koji ju prosljeđuje Meiću koji je u trku te ponovno izlazi 1 na 1 sa vratarom domaćina, vratar ponovno brani. U 67.min. još jedna odlična intervencija Debijađija. Posebna pohvala našoj zadnjoj liniji koja je danas odigrala odličnu utakmicu te je bila na visokom nivou.
Ovaj poraz, ako se to uopće tako može nazvati, treba odmah zaboraviti te se treba okrenuti sljedećim utakmicama. Gledajući na stanje naše ekipe, na igru dosada, te na rast forme, usuđujem se predvidjeti ishode sljedećih utakmica .....  - idemo samo po pobijede, jer VI TO MOŽETE I ZASLUŽUJETE!

SASTAV: Jan Paolo Debijađi, Meić N.(od 69.Vidak M.), Agoun T, Vranić F, Žordić B.(od 67.Kopilović L.), Posavec D, Posavec P.(od 52.Đurašin M.), Brzović F.(od 65.Petrović J.), Borovac TSedlarić F.(od 36.Skok S.), Krizmanić K.

KLUPA:  Vidak M, Đurašin M, Petrović J, Kopilović L, Skok S, Šestak B.
NE NASTUPAJU: Trumbetaš M, Lugarić A, Mandić A, Tomić D.

STRIJELCI: 1:0 Kižlin K.(62.min.) - 11m.